Můj šálek kávy – kavárna s nezaměnitelnou atmosférou

23. října 2012

Kavárna Můj šálek kávy sídlící v pražském Karlíně je skutečným rájem pro kavárenské povaleče. Okouzlí vás nejen úžasné inspirativní prostředí, ale především káva z české pražírny doubleshot. Nejsme žádní extra znalci kávy, ale rozmlsaní jsme tedy pořádně. A nám tady obzvlášť chutná a to nejen káva.

Při každé návštěvě nevynecháme možnost vyzkoušet některý z nabízených dortíků, bábovek, cupcakes, brownies nebo cookies. Ani jednou jsme nešáhli vedle, a tak vám s klidným srdcem můžeme doporučit všechny sladké radosti. Kromě zákusků a jiných snídaňových dobrot, nabízí Můj šálek kávy také vcelku bohatou denní nabídku lehčích obědů. Vybrat si můžete z polévek, několika druhů salátů nebo sendvičů. Nic vám tak nebrání vysedávat v kavárně celý den a ládovat se jejich pochoutkami.

My jsme si k lehce pozdní snídani dali jako obvykle naší klasiku latte, cappuccino a navrch božskou domácí jasmínovou limonádu. K tomu jsme zakousli banánovou bábovku, u které se při každé příležitosti rozplývám a slibuji, jak jí zkusím upéct i doma (hádáte správně, ještě na to samozřejmě nedošlo).  Díky banánům je úžasně vláčná a sladká tak akorát. Protože jsme kavárnu navštívili déle, než se na snídani sluší, neodolali jsme superlahodnému sendviči s kozím sýrem a karamelizovaným cibulovým čatní, který byl součástí denní nabídky. Na brunch naprosto ideální.

Nejsme jediní, kdo si Můj šálek kávy oblíbili, a tak se vám může snadno stát, že zkrátka bude plno. Pokud návštěvu kavárny plánujete dopředu, není od věci zarezervovat si stůl. Je to raz dva a vy tak budete mít jistotu, že do Karlína nepojede zbytečně.


Můj šálek kávy – kavárna s nezaměnitelnou atmosférou
Můj šálek kávy – kavárna s nezaměnitelnou atmosférou
Můj šálek kávy – kavárna s nezaměnitelnou atmosférou