Chlebíčková revoluce – Sisters nabízí českou klasiku v moderním hávu

7. května 2014

S vajíčkovou pomazánkou, bramborovým salátem, se šunkou nebo paštikou – takové chlebíčky známe všichni. Ale ono se to dá dělat ještě úplně jinak! Moderní chlebíčkárna Sisters Hany Michopulu nabízí asi ty nejchutnější a nejstylovější chlebíčky v celé Praze.

Rodinné bistro bývalé šéfredaktorky časopisu Apetit, tváře pražských farmářských trhů a autorky dvou kuchařek Recepty z farmářského trhu najdete v Dlouhé ulici v nově vznikající Gourmet pasáži. Mimo jiného se tu nachází i slavné řeznictví Naše maso od Ambiente.

Sisters je poměrně malý podnik, ale díky příjemném interiéru a společnosti to vůbec není na škodu. Menší a útulný prostor jen podtrhuje přátelskou rodinnou atmosféru, za kterou stojí hlavně vlídná a stále usměvavá obsluha.

A v čem jsou chlebíčky v Sisters tak jiné? Základem jsou kvalitní sezónní suroviny a jedinečné chuťové kombinace podávané na čerstvém kváskovém chlebu. Najdete tu třeba škvarkový, s řepou a kozím sýrem, tatarákový, s celerovou remuládou nebo sleďový s wasabi remuládou. A rozhodně nejde o žádné chudinky, po ránu (nebo prostě kdykoliv) zasytí i větší jedlíky (třeba mě).

Kromě bohaté nabídky chlebíčků všech chutí, které se stále obměňují, mají pro vás v Sisters připravené na každý den i skvělé originální polévky. Jejich aktuální nabídku najdete vždy na Facebooku. Kromě toho si tu smlsnete třeba na výtečných skořicových rolkách, domácím jablečném štrúdlu, koláčích nebo nově i na vietnamské ledové kávě.


Chlebíčková revoluce – Sisters nabízí českou klasiku v moderním hávu
Chlebíčková revoluce – Sisters nabízí českou klasiku v moderním hávu