Někdo to rád sladké a peprné

10. dubna 2014

O gastronomické zážitky na Vinohradech rozhodně není nouze. Najdete tu úžasné podniky jako je kavárna Monolok, Mamacoffee, Moment nebo třeba bistro Marthy’s Kitchen, které jsme před nedávnem vychvalovali do nebes. A teď tu máme další stylové bistro Sweet & Pepper DAYS, které láká především na kvalitní domácí jídlo do ruky i na vidličku.

Malý rodinný podnik v Anglické ulici je dalším skoro nováčkem na pražské bistro scéně. Nejen, že tu skvěle vaří, vládne tu láskyplná atmosféra, ale ještě to tu mají vyšperkované v příjemném moderním severském stylu doplněným o líbivé retro kousky.

Denní nabídka Sweet & Pepper DAYS se často mění a jedinou snídaňovou stálicí je Full Size English Breakfast. Věřte ale, že (nejen) při první návštěvě nebudete vědět, do čeho se zakousnout dřív. Nabídka jídel se pokaždé inspiruje jinou kuchyní. Jeden týden si zamilujete francouzské tousty, druhý americké lívance a další vajíčka po italsku. Jednou sladké, podruhé ostré.

My jsme bistro navštívili v době mexicko-španělských chutích. Ochutnali jsme tu lívance s javorovým sirupem a pekanovými ořechy, nadýchaný cupcake nebo lívance s malinovým přelivem a šlehačkou. Hotové nebe v puse! Nemohli jsme samozřejmě vynechat i něco exotičtějšího a zkusili vaječnou omeletu s paprikou a čedarem, která nebyla zrovna fotogenická, ale chutnala skvěle.

Ve Sweet & Pepper DAYS si užijete nejen vydatnou snídani. Pokud dorazíte v pozdějších hodinách, určitě si vyberete z bohatého sortimentu pultových delikates. V polední nabídce najdete také různé burgery, bagely nebo hot dogy, které vám rádi zabalí i s sebou v recyklovatelných krabičkách.

Jediné na čem by mohli ve Sweet & Pepper DAYS ale ještě zapracovat je káva. Není špatná, ale našim rozmlsaným jazykům prostě nestačila. Pokud jste tedy zhýčkaní kávomilci, raději vsaďte na domácí limonády nebo čerstvé freshe.


Někdo to rád sladké a peprné
Někdo to rád sladké a peprné
Někdo to rád sladké a peprné
Někdo to rád sladké a peprné
Někdo to rád sladké a peprné
Někdo to rád sladké a peprné