EMA Má Atmosféru

25. listopadu 2013

EMA espresso bar je stylová kavárna, která povýší váš ranní rituál na další level a dodá vám dávku energie a inspirace na celý den. Krom toho vás tu vždy přivítají s úsměvem, a to je v sychravém skorozimním ránu k nezaplacení. 

Mladší sestru jedné z nejlepších pražských kaváren Café Lounge najdete v ulici Na Florenci, kousek od Masarykova nádraží. EMA funguje naostro teprve od 1. července. Za tu krátkou dobu ale dokázala přilákat řadu těch nejnáročnějších pražských kávomilců, kteří si potrpí na kvalitní kávu, jídlo i servis.

Říká se, že koncept espresso baru není nic pro kavárenské povaleče. Vezmete kávu, něco dobrého na zub a jdete si po svých. Žádné zdlouhavé vysedávání s novinami. Jenže! EMA je tak krásná, že k delšímu posezení prostě svádí. Alespoň na chvíli zatoužíte nasát jedinečnou atmosféru se silnou vůní kávy a dosyta si vychutnat snídani.

Usadit se můžete ke dvěma velkým stolům (nahoďte úsměv a nebojte se si přisednout i k někomu cizímu) a uvelebit se na klasických školních židlích. Většina zákazníků si sem skutečně zaskočí jen pro pravidelnou dávku kofeinu, a vám se tak s velkou pravděpodobností podaří sehnat volnou židli i v rušné ranní špičce.

Nedat si u EMy kávu by byl hřích. Za barem potkáte ostřílené baristy s dlouholetými zkušenostmi. S láskou vám připraví kvalitní kávu na několik způsobů a ještě vám o tom dokáží zasvěceně vyprávět. Perfektně to umí ale i s domácími limonádami. Zkuste třeba osvěžující okurkovou nebo mátovou. Čistou vodu netřeba objednávat. Tady vědí, co se sluší. Na stolech jsou vždy připraveny volně dostupné karafy s vodou a limetkou. Milá drobnost, která se vidí málokdy.

Pochvalu si samozřejmě zaslouží také nabízené jídlo. Snídani vám zpříjemní čerstvé sendviče, bagely nebo italský chleba focaccia. Pokud jste zastánci sladkých snídaní, ani vy nepřijdete zkrátka. Pult je doslova napěchovaný bohatým výběrem koláčů, buchet a jiných pečivových dobrot.


EMA Má Atmosféru
EMA Má Atmosféru
EMA Má Atmosféru
EMA Má Atmosféru
EMA Má Atmosféru
EMA Má Atmosféru
EMA Má Atmosféru
EMA Má Atmosféru